Na Facebooku zarejestrowałem się w czasach, gdy rejestrowało się tam tylko w celu rozmowy ze znajomym z zagranicy. Rejestrowałem się z ciekawości i za namową kogoś, kto znajomych zagranicą miał. Teraz rozrosło się to do niebotycznych rozmiarów, przerosło nawet nienaruszalną pozycję NK i Grona. I zaczął się śmietnik.
Osobiście wchodzę na Facebooka może raz dziennie. Gdy mi się mocno nudzi albo wpadnie mi coś ciekawego do głowy, to wchodzę drugi raz. Znajomi pewno zaraz powiedzą „Wiedzieliśmy Cię znacznie częściej!”. Tak, bo moje konto robi za multikonto do durnych gierek na Fb, w które gra moja dziewczyna (i dupa, i będę - przyp.edyt.). Osobiście wkurzają mnie coraz bardziej powiadomienia, że dostałem prezenty w grach, w które nie gram. Póki co jeszcze jest to do przeżycia.
Na fb wszedłem wczoraj około godziny 20:00. Następnie zajrzałem dziś około 10:30. Zawsze przeglądam i czytam wszystkie wpisy, które zobaczę na wallu (co nie znaczy to samo co „klikam we wszystko”). I co ja widzę, co ja pacze? Ile można napisać przez te parę godzin? Okazuje się, że bardzo dużo. Kilka godzin nieobecności na Facebooku oznacza przegapienie kluczowych informacji udostępnianych przez znajomych, a jest ich zazwyczaj MASA. Tymi jakże istotnymi informacjami, które po prostu wszyscy muszą wiedzieć są m.in.:
Co ja słucham? Masa linków do youtube i do teledysków. Nie mam nic do słuchania muzyki z youtube, choć jakość jest tam tragiczna, ale po co udostępniać taką masę utworów, których akurat słuchacie? Nie rozumiem wciąż wielu społecznych zachowań, możemy uznać, że jestem aspołeczny. Rozumiem chęć polecenia innym czegoś fajnego, sam nieraz mam ochotę zakrzyknąć „Obejrzyjcie grecki film 'Kieł', REWELACJA!”, ale wiem doskonale, że skutek będzie żaden, a może nawet osiągnę odwrotność. Narzucanie się z utworami, filmami i tekstami jakoś mi nie leży. Ostatnio dostałem podpowiedź – wysyłaj linka do każdego nowego wpisu na swoim blogu znajomym na pw, bo na wallu to nikt nie zauważy. Z jednej strony patrząc – musiałbym to robić wbrew sobie, przymuszać się. Z drugiej – jak inni mają zauważyć taki link wśród masy linków do youtube itp.?
Co ja robie? Są osoby, po wpisach których można wywnioskować, że żyją głównie na Facebooku lub żyją Facebookiem. Jaki inny powód można mieć pisząc wpis „Dobranoc.”? Albo „Idę do kuchni zrobić sobie kawę”, w domyśle „zaraz wracam”. Nosi to znamiona pierwszej fascynacji Internetem, dbania o zmieniane kilka razy dziennie statusy na gadu-gadu itp. Podejrzewam jednak, że nie jest to pierwsza fascynacja możliwościami Internetu. Zatem co? O co chodzi? Dlaczego taki wpis miałby być dla mnie interesujący, co w nim mogę znaleźć również dla siebie i być może dla innych?
Co ja linkam? Linki do kwejków, po-landów i innych (BTW gdzie zniknęło zainteresowanie bashem?), wszystko przeglądam. W większości przypadków są to ciekawe linki i wykonują za mnie robotę, której nie chciałoby mi się normalnie wykonywać. A mianowicie wykopują z wykopanych, wyróżniają ze śmietniska. Czasami mam chwilę przerwy w pracy, przejrzę jakąś stronę typu „ciekawe obrazki, komentarze, demoty”, czasem coś ciekawego się trafi. Wtedy facebookowe linki do treści, które już znam zaczynają mnie irytować. Głównie liczbą – jest tego masa.
Co ja spamie? Linki do gier to norma. Oczywiste jest, że są irytujące. Gorsze od wszystkiego są jednak aplikacje typu „Ciekawe zdjęcia” - gdy raz się zgodzisz na wykorzystywanie swojego konta, potem ciężko to odkręcić. A aplikacja sama rozpowszechnia swoje treści na Twoim Facebooku i nie potrzebuje do tego Twojej obecności. Sam nie akceptuję żadnych tego typu gówien na swoim facebooku, ale nie gwarantuję czy ja-jako-multikonto z automatu czymś nie spamuję. Za to w pełni świadomie połączyłem swoje konto PlayStation Network z Facebookiem. Mniejsza o spam trofikami (za który dostałem opierdziel od … matki mojej dziewczyny), ale daje to fajną możliwość np. w Uncharted 3 udostępniania krótkich filmików z gry. Od dawna obiecuję sobie, że gdy tylko pojawią się takie wpisy na moim Fb, to wkrótce poprę je recenzją danej gry na blogu. Zawsze się z tego wycofuję, zazwyczaj mam wrażenie, że grę poznałem w niedostatecznym stopniu, by brać się za recenzowanie. Gran Turismo 5, o którym w swoim czasie pisałem i które oceniałem, teraz po licznych aktualizacjach wygląda ZUPEŁNIE inaczej, to niemal inna gra. I co teraz z tym fantem zrobić, recenzować drugi raz?
W temacie spamu jeszcze jedna uwaga – mocno zdziwiłem się, gdy wczytałem się w spam wysyłany przez dwójkę znajomych oraz stronę grupy komiksowej. Na pierwszy rzut oka myślałem, że to oferta typu „składanie długopisów” albo przynajmniej oglądanie reklam za kasę. Niezbyt chlubne, ale co kto lubi. Prywatnie spamować rozumiem, ale ze strony webkomiksu? Gdy się wczytałem okazało się, że jest jeszcze gorzej - to link do najzwyklejszej piramidki finansowej. Webkomiks reklamuje piramidkę finansową...
Dlaczego jeszcze zaglądam na facebooka?
Bo wiem, że jak wyładuje mi się komórka albo mojej dziewczynie, to najprędzej tam znajdę znajomych, aby im coś przekazać (tam lub na gmailu, ktoś jeszcze korzysta z GG?).
Bo lubię poczytać różne dziwne przemyślenia (niektórzy mają ciekawe), zobaczyć zdjęcia (zdarzają się dobre) i pokomentować czasem z przymrużeniem oka. Bawi mnie ostatnio nawet like'owanie dziwnych wpisów, jak np. „polubiłem” komentarz obcej mi osoby, która pod spamowym wpisem z gry Sims Social na wallu mojej dziewczyny wpisała „Kliknięte” (zapewne korzystała z automatu). Wkrótce planuję zacząć je komentować.
Dzięki Facebookowi widzę też, co niedługo zamieści lub czym tam się dzieli np. Angry Joe, Nostalgia Critic czy Obsidian z Commissionedcomic.
Facebook ma też swoje ogromne zalety, ale trzeba mieć sporo samozaparcia, aby móc go we właściwy sposób wykorzystać. Znajomej udało się zaprosić uwielbianą artystkę do siebie, zorganizować jej (nie bez pomocy przyjaciół) dwa koncerty i przenocować we własnym domu. I nie jest to artystka niszowa, a grająca wśród najlepszych, wydająca własne płyty z naprawdę rewelacyjną muzyką. W życiu nie pomyślałbym, że coś takiego jest możliwe. A jednak.
Może dzięki Fb uda nam się jeszcze coś większego w ramach prostestów antyrządowych, drugi Egipt?
Z mojego prywatnego punktu widzenia facebook nie stanowi wielkiej wartości. Globalnie ma spory potencjał, czasami potrafi dokonać cudu. Odkąd za Fb wzięły się agencje reklamowe i domy mediowe, a ludzie zaczęli wykorzystywać Fb jako prywatny dziennik wydarzeń domowych, Facebook przestał być ciekawy. To już nie jest przestrzeń dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia ani tym bardziej dla ludzi, którzy mają ochotę poczytać, posłuchać, obejrzeć coś interesującego.
Ocena końcowa: 3/10
30 stycznia 2012
29 stycznia 2012
Star Trek 8: Pierwszy kontakt (1996)
Star Trek 8: Pierwszy kontakt
(1996) reż. Jonathan Frakes
To film, który przypomniał mi, jak prędko człowiek się starzeje. Dlaczego? Bo pamiętam, jak wchodził do kin...
Muszę przyznać, że zarówno fabuła, jak i przedstawione postaci nie wzbudzają w tym filmie żadnych emocji. Wyjątkiem jest może postać Lily (POTWORNIE irytująca) i momentami postać Cochrane'a (w tej roli świetny James Cromwell). A przecież prawdziwe emocje powinny pochodzić od starej ekipy, załogi Enterprise. Mam bardzo pozytywne wspomnienia z tymi postaciami, pamiętam z dzieciństwa serial z nimi, bardzo lubię Patricka Stewarta. I co z tego? Nie ma tu emocji, które mogłyby przytrzymać na dłużej. Nawet wspierając się na pozytywnych wspomnieniach nie mogę z czystym sumieniem pozytywnie wypowiedzieć się o postaciach.
Linia fabularna niestety również zawodzi. Łatwość z jaką bohaterowie przenoszą się w czasie zastanawia - dlaczego nie korzystają z tej możliwości inni i dlaczego nie robią tego często i nagminnie? Co ich powstrzymuje?
Picard w pewnym momencie mówi dość jasno, że w ich świecie nie ma pieniędzy, a ludzie pracują dla dobra ludzkości i samodoskonalenia. O, przepraszam, w taką utopijną bajkę nie chce mi się wierzyć - w fazery, teleportacje, podróże w czasie uwierzę, ale w coś takiego?
Hologramowe naboje mogą rzeczywiście ranić i zabijać po wyłączeniu wszelkich zabezpieczeń? WTF?
Wychodzą i są podkreślone Star Trekowe absurdy. Za każdym razem, gdy widzę Worfa zastanawia mnie jakim cudem rasa Klingonów do tego stopnia zmieniła się wizualnie i poniekąd mentalnie. Śmiesznie wygląda scena, w której nastąpić ma pierwszy kontakt ludzi z obcą rasą, a ze statku wychodzi postać niczym nie odróżniająca się od ludzi. Po czym zdejmuje kaptur i okazuje się, że jednak istnieje jakaś różnica - inne końcówki uszu. Wow! Faktycznie, OBCA rasa.
Ciekawym pomysłem była postać Borga - istoty o kolektywnej świadomości asymilującą wszystko i asymilującą się do wszystkiego w mgnieniu oka. Ich próby zasymilowania Daty były nawet ciekawe.
Interesująca przez moment była postać Cochrane'a i jego reakcja na informacje o swojej przyszłości.
Wizualnie też nie można się do niczego przyczepić, efekty specjalne wyglądają ładnie, aktorzy grają na przyzwoitym poziomie, kamera nie szaleje, a montaż nie rzuca się w oczy. Słowem - jest ok.
Czy jest jakiś powód dla którego warto obejrzeć ten film? W sumie tylko jeżeli jesteście wielkimi fanami Star Treka i oglądacie serial z załogą Picarda - to jest jakby dodatkowy, nieco przydługi odcinek i nic ponadto.
Ocena: 4/10
P.S. Worf: "Zasymiluj to."
*facepalm*
10 stycznia 2012
Filmowy twitter cz. 5
Człowiek z księżyca (1991) - ocena 6/10
reżyseria: Robert Mulligan
Nie pomylcie tego filmu z „Człowiekiem z księżyca” autorstwa Milosa Formana, to nie ten sam film. Młodziutka Reese Witherspoon w sielankowym, pastelowym klimacie. Dramat, w którym nie ma jednoznacznie negatywnych (ani w 100% pozytywnych) postaci. To właśnie doskonale zbudowane charaktery i styki między nimi sprawiają, że film ogląda się z autentyczną przyjemnością i jestem w stanie w niego w pełni uwierzyć. Tempo, którego nabiera fabuła pod koniec tylko wzmacnia przekaz. Cóż jednak z tego, skoro po seansie nie zostaje nic w mojej głowie, co sprawiałoby to wrażenie obejrzenia jednoznacznie dobrego filmu. Nie mogę powiedzieć „o, to był naprawdę świetny film”, raczej coś na miły wieczór i bez głębszych emocji. A może po prostu nie jestem właściwym odbiorcą dla tego filmu, może gdybym był zakochaną gimnazjalistką...
Żądło (1973) - ocena 8/10
reżyseria: George Roy Hill
Odświeżyłem sobie niedawno ten klasyczny film pokazując go komuś, kto go jeszcze nie widział. I tak, mimo upływu lat okazuje się, że nie tylko sentyment mój, ale i świeże spojrzenie potwierdza jedno – to po prostu bardzo dobry film. Wprowadził praktycznie nowy podgatunek filmowy i jednocześnie stał się w tymże gatunku niedoścignionym wzorem. Ta opowieść nigdy się nie zakurzy, zawsze będzie bawiła z taką samą mocą. Jesteś zrażony/zrażona do „uznanych klasyków”? To przecież zawsze muszą być nudne melodramaty z ciężkostrawnym filozoficznym przekazem albo poetyckie i trudne w zrozumieniu eksperymenty, a ich wysoka ocena to fanaberia zapatrzonych we własne nosy „recenzentów”, prawda? Nieprawda. Ten film to lekka, łatwa i przyjemna komedia. I kto widział np. nowe filmy z serii „Ocean's Eleven”, a nie widział „Żądła” powinien czym prędzej nadrobić zaległości albo schować głowę w bagno i nakryć ściółką.
Zakładnik (2004) - ocena 7/10
reżyseria: Michael Mann
Były takie czasy, gdy Michael Mann robił naprawdę dobre kino akcji. Z ciekawymi postaciami i z napięciem powodującym, że nawet pogaduchy w taksówce trzymają widza na brzegu kanapy. Oglądałem ten film w krótkim czasie dwukrotnie. Raz sam, drugi raz pokazując go szerszej widowni polecając jako lepszą alternatywę dla oglądania po raz kolejny „Gladiatora” (dlaczego dałem „Gladiatorowi” aż 6/10? Nie pamiętam i jakoś specjalnie nie kusi mnie, by sobie przypominać). Towarzystwo wydawało się raczej znudzone i rozproszone. Zatem wydaje mi się, że w swojej ocenie będę raczej osamotniony. Nic to. „Zakładnik” nie tylko w treści, ale i w swej formie poszerza pewien „feeling”, który odczuwało się chyba tylko podczas oglądania pierwszej części „Szklanej pułapki”. Z tym, że tutaj wszystkie sceny akcji wyglądają realnie. Są kręcone w dość specyficzny sposób, nie są wymuskane i w pełni idealne, a przez to prawdziwsze. Ogromną rolę przy tworzeniu tych scen miał Tom Cruise, który w tym filmie po prostu błyszczy. To chyba jego najlepsza rola (a widziałem niejedną). Jeżeli macie ochotę na dobre, niegłupie kino akcji, zdecydowanie polecam. Dobrze zrobi na gorycz, którą wciąż czuję na oczach po obejrzeniu „Wrogów publicznych”.
Essential Killing (2010) - ocena 6/10
reżyseria: Jerzy Skolimowski
Z jednej strony film zdobył wiele nagród na całym świecie, a jego reżyserem jest autor jednego z lepszych filmów ostatnich lat, „Czterech nocy z Anną”, zatem oczekiwania powinienem mieć wysokie. Z drugiej jednak mańki wiedziałem o czym ma to być film i jaką formułę przyjmie, formułę raczej średnio porywającą, zatem nie mogłem spodziewać się cudów na kiju. Co dostałem? Przyzwoity film o przetrwaniu i o tym, co człowiek może zrobić tylko po to, by przetrwać. Przyzwoite kino, ogląda się z umiarkowanym zainteresowaniem. Na szczęście film nie jest też zbyt długi, gdyż ta formuła bardziej rozwleczona z pewnością zaczęłaby przynudzać. Nie spodziewajcie się niczego wielkiego, raczej lekko wybijającego się ponad przeciętność filmu, który można obejrzeć i zapomnieć.
Kolor purpury (1985) - ocena 6/10
reżyseria: Steven Spielberg
Spielberg, Whoopi Goldberg i przydługa historia o uciskanych murzynkach. Los bohaterek albo wzruszy albo zirytuje ich bezsilnością. Niby nic, ale czas przy tym filmie leci nie wiadomo jak i gdzie. Najlepszą postacią i najlepszą rolą z całego filmu jest, ku mojemu zaskoczeniu, rola Opry Winfrey. Bez wątpienia jeden ze słabszych filmów Spielberga. Może dlatego, że los biednych amerykańskich murzynek jest mało emocjonującym tematem w naszym kraju.
Leonard, część 6 (1987) - ocena 4/10
reżyseria: Paul Weiland
Z poprzedniego filmowego twittera mogliście się dowiedzieć, jak boję się tego filmu. Jeden z najgorzej ocenionych na imdb, zdobywca Złotej Maliny, z Billem Cosbym w roli głównej. Niech was nie zmyli tytuł, to jedyny film „z serii”, nie istnieje żadna inna „część”. Tytuł chyba z założenia miał mieć wydźwięk humorystyczny, jak np. „Naga broń 33 i 1/3”. Pozornie niezabawne, ale gdy widzę zaintrygowanie ludzi tą częścią tytułu, to uśmieszek pojawia się na moich ustach. Taki „practical joke” i to nawet wyjaśniony fabularnie. A jak sam film? Spodziewałem się totalnej szmiry, a dostałem umiarkowanie zabawną komedyjkę, która ze względu na niesamowite dawki absurdu i Billa Cosby'ego może się podobać. Poważnie. To, co w tym filmie woła o pomstę do nieba, to realizacja i „efekty specjalne”. Efekty są na poziomie kartonowych wycinanek i animacji tworzonej przez początkującego nastolatka. Jeżeli macie ochotę na odrobinę absurdu i kilka udanych żartów, to *gulp* polecam. Tylko 4/10 ze względu na tragiczną realizację. Aż 4/10 za scenę w kuchni, mordercze żaby i strusia wierzchowego. Aha, świetna rola ś.p. Glorii Foster znanej np. z roli Wyroczni w „Matrixie”.
Cinderella Story (2004) - ocena 5/10
reżyseria: Mark Rosman
Średnio już pamiętam ten film. Jakieś disneyowskie popłuczyny, historyjka o Kopciuszku zaadaptowana na dzisiejsze amerykańskie realia. Średniak godny uwagi jedynie ze względu na pomysł na adaptację albo dla spragnionych taniego romantyzmu w amerykańsko-disneyowsko poprawnym politycznie i moralnie romansidle którego fabułę i tak znacie na wylot zanim zasiądziecie do seansu. Bleh.
reżyseria: Robert Mulligan
Nie pomylcie tego filmu z „Człowiekiem z księżyca” autorstwa Milosa Formana, to nie ten sam film. Młodziutka Reese Witherspoon w sielankowym, pastelowym klimacie. Dramat, w którym nie ma jednoznacznie negatywnych (ani w 100% pozytywnych) postaci. To właśnie doskonale zbudowane charaktery i styki między nimi sprawiają, że film ogląda się z autentyczną przyjemnością i jestem w stanie w niego w pełni uwierzyć. Tempo, którego nabiera fabuła pod koniec tylko wzmacnia przekaz. Cóż jednak z tego, skoro po seansie nie zostaje nic w mojej głowie, co sprawiałoby to wrażenie obejrzenia jednoznacznie dobrego filmu. Nie mogę powiedzieć „o, to był naprawdę świetny film”, raczej coś na miły wieczór i bez głębszych emocji. A może po prostu nie jestem właściwym odbiorcą dla tego filmu, może gdybym był zakochaną gimnazjalistką...
Żądło (1973) - ocena 8/10
reżyseria: George Roy Hill
Odświeżyłem sobie niedawno ten klasyczny film pokazując go komuś, kto go jeszcze nie widział. I tak, mimo upływu lat okazuje się, że nie tylko sentyment mój, ale i świeże spojrzenie potwierdza jedno – to po prostu bardzo dobry film. Wprowadził praktycznie nowy podgatunek filmowy i jednocześnie stał się w tymże gatunku niedoścignionym wzorem. Ta opowieść nigdy się nie zakurzy, zawsze będzie bawiła z taką samą mocą. Jesteś zrażony/zrażona do „uznanych klasyków”? To przecież zawsze muszą być nudne melodramaty z ciężkostrawnym filozoficznym przekazem albo poetyckie i trudne w zrozumieniu eksperymenty, a ich wysoka ocena to fanaberia zapatrzonych we własne nosy „recenzentów”, prawda? Nieprawda. Ten film to lekka, łatwa i przyjemna komedia. I kto widział np. nowe filmy z serii „Ocean's Eleven”, a nie widział „Żądła” powinien czym prędzej nadrobić zaległości albo schować głowę w bagno i nakryć ściółką.
Zakładnik (2004) - ocena 7/10
reżyseria: Michael Mann
Były takie czasy, gdy Michael Mann robił naprawdę dobre kino akcji. Z ciekawymi postaciami i z napięciem powodującym, że nawet pogaduchy w taksówce trzymają widza na brzegu kanapy. Oglądałem ten film w krótkim czasie dwukrotnie. Raz sam, drugi raz pokazując go szerszej widowni polecając jako lepszą alternatywę dla oglądania po raz kolejny „Gladiatora” (dlaczego dałem „Gladiatorowi” aż 6/10? Nie pamiętam i jakoś specjalnie nie kusi mnie, by sobie przypominać). Towarzystwo wydawało się raczej znudzone i rozproszone. Zatem wydaje mi się, że w swojej ocenie będę raczej osamotniony. Nic to. „Zakładnik” nie tylko w treści, ale i w swej formie poszerza pewien „feeling”, który odczuwało się chyba tylko podczas oglądania pierwszej części „Szklanej pułapki”. Z tym, że tutaj wszystkie sceny akcji wyglądają realnie. Są kręcone w dość specyficzny sposób, nie są wymuskane i w pełni idealne, a przez to prawdziwsze. Ogromną rolę przy tworzeniu tych scen miał Tom Cruise, który w tym filmie po prostu błyszczy. To chyba jego najlepsza rola (a widziałem niejedną). Jeżeli macie ochotę na dobre, niegłupie kino akcji, zdecydowanie polecam. Dobrze zrobi na gorycz, którą wciąż czuję na oczach po obejrzeniu „Wrogów publicznych”.
Essential Killing (2010) - ocena 6/10
reżyseria: Jerzy Skolimowski
Z jednej strony film zdobył wiele nagród na całym świecie, a jego reżyserem jest autor jednego z lepszych filmów ostatnich lat, „Czterech nocy z Anną”, zatem oczekiwania powinienem mieć wysokie. Z drugiej jednak mańki wiedziałem o czym ma to być film i jaką formułę przyjmie, formułę raczej średnio porywającą, zatem nie mogłem spodziewać się cudów na kiju. Co dostałem? Przyzwoity film o przetrwaniu i o tym, co człowiek może zrobić tylko po to, by przetrwać. Przyzwoite kino, ogląda się z umiarkowanym zainteresowaniem. Na szczęście film nie jest też zbyt długi, gdyż ta formuła bardziej rozwleczona z pewnością zaczęłaby przynudzać. Nie spodziewajcie się niczego wielkiego, raczej lekko wybijającego się ponad przeciętność filmu, który można obejrzeć i zapomnieć.
Kolor purpury (1985) - ocena 6/10
reżyseria: Steven Spielberg
Spielberg, Whoopi Goldberg i przydługa historia o uciskanych murzynkach. Los bohaterek albo wzruszy albo zirytuje ich bezsilnością. Niby nic, ale czas przy tym filmie leci nie wiadomo jak i gdzie. Najlepszą postacią i najlepszą rolą z całego filmu jest, ku mojemu zaskoczeniu, rola Opry Winfrey. Bez wątpienia jeden ze słabszych filmów Spielberga. Może dlatego, że los biednych amerykańskich murzynek jest mało emocjonującym tematem w naszym kraju.
Leonard, część 6 (1987) - ocena 4/10
reżyseria: Paul Weiland
Z poprzedniego filmowego twittera mogliście się dowiedzieć, jak boję się tego filmu. Jeden z najgorzej ocenionych na imdb, zdobywca Złotej Maliny, z Billem Cosbym w roli głównej. Niech was nie zmyli tytuł, to jedyny film „z serii”, nie istnieje żadna inna „część”. Tytuł chyba z założenia miał mieć wydźwięk humorystyczny, jak np. „Naga broń 33 i 1/3”. Pozornie niezabawne, ale gdy widzę zaintrygowanie ludzi tą częścią tytułu, to uśmieszek pojawia się na moich ustach. Taki „practical joke” i to nawet wyjaśniony fabularnie. A jak sam film? Spodziewałem się totalnej szmiry, a dostałem umiarkowanie zabawną komedyjkę, która ze względu na niesamowite dawki absurdu i Billa Cosby'ego może się podobać. Poważnie. To, co w tym filmie woła o pomstę do nieba, to realizacja i „efekty specjalne”. Efekty są na poziomie kartonowych wycinanek i animacji tworzonej przez początkującego nastolatka. Jeżeli macie ochotę na odrobinę absurdu i kilka udanych żartów, to *gulp* polecam. Tylko 4/10 ze względu na tragiczną realizację. Aż 4/10 za scenę w kuchni, mordercze żaby i strusia wierzchowego. Aha, świetna rola ś.p. Glorii Foster znanej np. z roli Wyroczni w „Matrixie”.
Cinderella Story (2004) - ocena 5/10
reżyseria: Mark Rosman
Średnio już pamiętam ten film. Jakieś disneyowskie popłuczyny, historyjka o Kopciuszku zaadaptowana na dzisiejsze amerykańskie realia. Średniak godny uwagi jedynie ze względu na pomysł na adaptację albo dla spragnionych taniego romantyzmu w amerykańsko-disneyowsko poprawnym politycznie i moralnie romansidle którego fabułę i tak znacie na wylot zanim zasiądziecie do seansu. Bleh.
8 stycznia 2012
Spis treści
Ze względu na formę Filmowego Twittera oraz samego bloga znalezienie odpowiedniego artykułu np. nt. konkretnego filmu może być utrudnione. Zaradzić temu powinien ten spis treści, który co do zasady będzie aktualizowany na bieżąco gdy tylko pojawią się nowe związane z tematem wpisy.
Nowy spis treści możecie sortować klikając na nagłówek danej kolumny.
GRY
Nowy spis treści możecie sortować klikając na nagłówek danej kolumny.
Tytuł filmu | Rok | Reżyser | Data publikacji | Tag |
---|---|---|---|---|
21 x Nowy Jork | 2016 | Piotr Stasik | 2020-05-02 | Rekomendacje |
6-ty dzień | 2000 | Roger Spottiswoode | 2015-04-17 | |
Adam | 2009 | Max Mayer | 2010-02-10 | |
Agenci | 2013 | Baltasar Kormákur | 2013-10-04 | |
Alicja w Krainie Czarów | 2010 | Tim Burton | 2010-03-16 | |
American Hustle | 2013 | David O. Russell | 2014-02-16 | |
Autor Widmo | 2010 | Roman Polański | 2010-03-29 | |
Aż poleje się krew | 2007 | Paul Thomas Anderson | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Bękarty wojny | 2009 | Quentin Tarantino, Eli Roth | 2012-06-05 | |
Billy Elliot | 2000 | Stephen Daldry | 2011-10-02 | |
Birdman | 2014 | Alejandro González Iñárritu | 2015-01-25 | |
Blade Runner 2049 | 2017 | Denis Villeneuve | 2018-01-07 | |
Bogowie | 2014 | Łukasz Palkowski | 2014-10-23 | |
Była sobie dziewczyna | 2009 | Lone Scherfig | 2013-10-24 | |
Cena strachu | 1977 | William Friedkin | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Chappie | 2015 | Neill Blomkamp | 2015-03-28 | |
Chłopak z sąsiedztwa | 2015 | Rob Cohen | 2015-04-23 | |
Ciacho | 2010 | Patryk Vega | 2011-08-26 | |
Cicha noc | 2017 | Piotr Domalewski | 2018-01-07 | |
Cień wampira | 2000 | E. Elias Merhige | 2011-11-13 | |
Cinderella Story | 2004 | Mark Rosman | 2012-01-10 | |
Cinema Paradiso | 1988 | Giuseppe Tornatore | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Czarny łabędź | 2010 | Darren Aronofsky | 2011-02-04 | |
Czas na miłość | 2013 | Richard Curtis | 2014-02-16 | |
Człowiek z księżyca | 1991 | Robert Mulligan | 2012-01-10 | |
Człowiek ze stali | 2013 | Zack Snyder | 2013-06-23 | |
Daję nam rok | 2013 | Dan Mazer | 2013-03-05 | |
Diabelska plansza Ouija | 2014 | Stiles White | 2015-03-04 | |
Django | 2012 | Quentin Tarantino | 2013-02-13 | |
Do ciebie, człowieku | 2007 | Roy Andersson | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Donnie Darko | 2001 | Richard Kelly | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse | 2015 | Colin Teague | 2015-03-04 | Dragonheart |
Droga do zapomnienia | 2013 | Jonathan Teplitzky | 2015-03-28 | |
Dwoje do poprawki | 2012 | David Frankel | 2013-02-13 | |
Dziennik cwaniaczka | 2010 | Thor Freudenthal | 2011-08-26 | |
Dziennik cwaniaczka 2 | 2011 | David Bowers | 2011-08-26 | |
Dzień dobry, kocham cię | 2014 | Ryszard Zatorski | 2015-03-16 | Węże 2015 |
Dziewczyna z sąsiedztwa | 2007 | Gregory Wilson | 2011-08-26 | |
Dżej Dżej | 2014 | Maciej Pisarek | 2015-03-16 | Węże 2015 |
Dżentelmeni | 2019 | Guy Ritchie | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Dżungla | 2017 | Greg McLean | 2018-01-07 | |
Ebirah - potwór z głębin | 1966 | Jun Fukuda | 2013-11-03 | Godzilla |
Egzamin | 2016 | Cristian Mungiu | 2018-01-07 | |
Elle | 2016 | Paul Verhoeven | 2018-01-07 | |
Essential Killing | 2010 | Jerzy Skolimowski | 2012-01-10 | |
Europa | 1991 | Lars von Trier | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Facet (nie)potrzebny od zaraz | 2014 | Weronika Migoń | 2015-03-16 | Węże 2015 |
Få meg på, for faen | 2011 | Jannicke Systad Jacobsen | 2014-10-31 | |
Full Metal Jacket | 1987 | Stanley Kubrick | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Furia | 2014 | David Ayer | 2015-03-04 | |
Gdzie jesteś Amando | 2009 | Ben Affleck | 2011-07-28 | |
Ghidorah - Trójgłowy potwór | 1964 | Ishirô Honda | 2013-10-26 | Godzilla |
Gladiator | 2000 | Ridley Scott | 2011-08-26 | |
Godzilla | 1954 | Ishirô Honda | 2013-10-10 | Godzilla |
Godzilla | 1984 | Koji Hashimoto , R.J. Kizer | 2014-04-06 | Godzilla |
Godzilla | 1998 | Roland Emmerich | 2014-05-04 | Godzilla |
Godzilla | 2014 | Gareth Edwards | 2014-05-16 | Godzilla |
Godzilla kontratakuje | 1955 | Motoyoshi Oda | 2013-10-12 | Godzilla |
Godzilla kontra Biollante | 1989 | Kazuki Omori | 2014-04-12 | Godzilla |
Godzilla kontra Destruktor | 1995 | Takao Okawara | 2014-05-02 | Godzilla |
Godzilla kontra Gigan | 1972 | Jun Fukuda | 2014-03-29 | Godzilla |
Godzilla kontra Hedora | 1971 | Yoshimitsu Banno | 2014-03-24 | Godzilla |
Godzilla kontra Kosmogodzilla | 1994 | Kensho Yamashita | 2014-04-30 | Godzilla |
Godzilla kontra Król Ghidorah | 1991 | Kazuki Omori | 2014-04-14 | Godzilla |
Godzilla kontra Mechagodzilla | 1974 | Jun Fukuda | 2014-04-02 | Godzilla |
Godzilla kontra Mechagodzilla 2 | 1993 | Takao Okawara | 2014-04-25 | Godzilla |
Godzilla kontra Mechagodzilla 3 | 2002 | Masaaki Tezuka | 2014-05-10 | Godzilla |
Godzilla kontra Megaguirus | 2000 | Masaaki Tezuka | 2014-05-07 | Godzilla |
Godzilla kontra Megalon | 1973 | Jun Fukuda | 2014-03-30 | Godzilla |
Godzilla kontra Mothra | 1964 | Ishirô Honda | 2013-10-22 | Godzilla |
Godzilla kontra Mothra | 1992 | Takao Okawara | 2014-04-24 | Godzilla |
Godzilla, Mothra, król Ghidora: Gigantyczne potwory atakują | 2001 | Shûsuke Kaneko | 2014-05-09 | Godzilla |
Godzilla: Ostatnia wojna | 2004 | Ryûhei Kitamura | 2014-05-14 | Godzilla |
Grawitacja | 2013 | Alfonso Cuarón | 2013-11-08 | |
Gru, Dru i Minionki | 2017 | Kyle Balda, Pierre Coffin, Eric Guillon | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi | 2017 | Rian Johnson | 2018-01-07 | |
Hachiko - A Dog's story | 2009 | Lasse Hallström | 2010-02-09 | |
Harrison Bergeron | 1995 | Bruce Pittman | 2011-11-13 | |
Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. II | 2011 | David Yates | 2011-06-28 | |
Histeria – romantyczna historia wibratora | 2011 | Tanya Wexler | 2012-06-05 | |
Hobbit: Niezwykła podróż | 2012 | Peter Jackson | 2013-02-13 | |
Human traffic | 1999 | Justin Kerrigan | 2012-06-05 | |
I stanie się koniec | 1999 | Peter Hyams | 2015-04-17 | |
Idy marcowe | 2011 | George Clooney | 2012-06-05 | |
Iluzja | 2013 | Louis Leterrier | 2013-08-20 | |
In Touch | 2018 | Paweł Ziemilski | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia | 2023 | James Mangold | 2023-07-12 | Indiana Jones |
Infernal Affairs - Piekielna gra | 2002 | Wai-keung Lau / Alan Mak | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Infernal Affairs - Piekielna gra 2 | 2003 | Wai-keung Lau / Alan Mak | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Infernal Affairs - Piekielna gra 3 | 2003 | Wai-keung Lau / Alan Mak | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Interstellar | 2014 | Christopher Nolan | 2014-11-18 | |
Inwazja potworów | 1965 | Ishirô Honda | 2013-11-02 | Godzilla |
Jack Ryan: Teoria Chaosu | 2014 | Kenneth Branagh | 2014-02-16 | |
Jak ukraść Księżyc | 2010 | Pierre Coffin, Chris Renaud | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Jak wytresować smoka | 2010 | Dean DeBlois, Chris Sanders | 2011-02-06 | |
Jak zostać królem | 2010 | Tom Hooper | 2011-02-05 | |
Jazon i Argonauci | 1963 | Don Chaffey | 2013-02-13 | |
Jestem Bogiem | 2011 | Neil Burger | 2012-03-27 | |
Jeż Jerzy | 2010 | Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak | 2012-03-27 | |
Jiao Zi | 2004 | Fruit Chan | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Jim & Andy: The Great Beyond | 2017 | Chris Smith | 2018-01-07 | |
Jojo Rabbit | 2019 | Taika Waititi | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Karol, który został świętym | 2014 | Grzegorz Sadurski, Orlando Corradi | 2015-03-16 | Węże 2015 |
Kieł | 2009 | Giorgos Lanthimos | 2011-07-28 | |
King Kong kontra Godzilla | 1962 | Ishirô Honda | 2013-10-17 | Godzilla |
Kłamstewko | 2019 | Lulu Wang | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Kochaj i rób co chcesz | 1997 | Robert Gliński | 2011-07-28 | |
Kochanie, chyba cię zabiłem | 2014 | Kuba Nieścierow | 2015-03-16 | Węże 2015 |
Kochankowie z księżyca | 2012 | Wes Anderson | 2014-10-31 | |
Kod nieśmiertelności | 2011 | Duncan Jones | 2011-08-26 | |
Kod 8 | 2019 | Jeff Chan | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Kolejność uczuć | 1993 | Radosław Piwowarski | 2012-06-05 | |
Kolor purpury | 1985 | Steven Spielberg | 2012-01-10 | |
Kroniki żywych trupów | 2007 | George A. Romero | 2011-11-13 | |
Księga ocalenia | 2010 | Albert Hughes, Allen Hughes | 2015-03-28 | Przy Herbacie |
Księżniczka i żaba | 2009 | Ron Clements, John Musker | 2011-10-02 | |
Kung Fu Panda 2 | 2011 | Jennifer Yuh | 2012-03-27 | |
Kupiliśmy zoo | 2011 | Cameron Crowe | 2012-06-05 | |
La strada | 1954 | Federico Fellini | 2011-08-26 | |
Leonard, część 6 | 1987 | Paul Weiland | 2012-01-10 | |
Likwidator | 2013 | Jee-woon Kim | 2015-04-17 | |
Listy do M. | 2011 | Mitja Okorn | 2011-12-20 | |
Listy do M. 3 | 2017 | Tomasz Konecki | 2018-01-07 | |
Looper - Pętla czasu | 2012 | Rian Johnson | 2013-02-13 | |
Łowcy głów | 2011 | Morten Tyldum | 2015-01-25 | |
Mała Moskwa | 2008 | Waldemar Krzystek | 2013-10-06 | |
Manchester by the sea | 2016 | Kenneth Lonergan | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Mebelki | 2010 | Lena Dunham | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Metro | 1985 | Luc Besson | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Miasto złodziei | 2010 | Ben Affleck | 2011-07-28 | |
Między nami żywiołami | 2023 | Peter Sohn | 2023-07-10 | |
Minionki | 2015 | Kyle Balda, Pierre Coffin | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Minionki rozrabiają | 2013 | Pierre Coffin, Chris Renaud | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Mission Impossible | 1996 | Brian De Palma | 2014-10-31 | |
Morderstwo w Orient Expressie | 2017 | Kenneth Branagh | 2018-01-07 | |
Motra | 1961 | Ishirô Honda | 2013-10-20 | Kaijū |
Mroczny Rycerz Powstaje | 2012 | Christopher Nolan | 2013-02-13 | |
Muppety | 2011 | James Bobin | 2012-03-03 | |
Musimy porozmawiać o Kevinie | 2011 | Lynne Ramsay | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Na granicy | 2016 | Wojciech Kasperski | 2018-01-07 | |
Na karuzeli życia | 2017 | Woody Allen | 2021-01-11 | |
Na własną rękę | 2002 | Andrew Davis | 2015-04-17 | |
Nebraska | 2013 | Alexander Payne | 2015-01-25 | |
Nędznicy | 2019 | Ladj Ly | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Nieśmiertelny - Ostatnia rozgrywka | 2000 | Douglas Aarniokoski | 2010-02-11 | |
Niezniszczalni 3 | 2014 | Patrick Hughes | 2014-10-23 | |
Nosferatu - symfonia grozy | 1922 | F.W. Murnau | 2011-11-13 | |
Ona | 2013 | Spike Jonze | 2014-02-16 | |
Ostatni Samuraj | 2003 | Edward Zwick | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Ostatni smok | 1996 | Rob Cohen | 2015-03-04 | Dragonheart |
Ostatni smok: Nowy początek | 2000 | Doug Lefler | 2015-03-04 | Dragonheart |
Palacz zwłok | 1969 | Juraj Herz | 2011-06-28 | |
Pamiętnik | 2004 | Nick Cassavetes | 2014-10-31 | |
ParaNorman | 2012 | Chris Butler, Sam Fell | 2014-10-31 | |
Pierwszy śnieg | 2017 | Tomas Alfredson | 2018-01-07 | |
Piknik pod wiszącą skałą | 1975 | Peter Weir | 2011-11-13 | |
Plan ucieczki | 2013 | Mikael Håfström | 2015-04-17 | |
Planeta 51 | 2009 | Jorge Blanco | 2011-11-13 | |
Planeta Burz | 1962 | Paweł Kłuszancew | 2014-11-16 | |
Po godzinach | 1985 | Martin Scorsese | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Polowanie | 2012 | Thomas Vinterberg | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Połów szczęścia w Jemenie | 2011 | Lasse Hallström | 2012-06-05 | |
Powrót Godzilli | 1999 | Takao Okawara | 2014-05-06 | Godzilla |
Producenci | 1967 | Mel Brooks | 2018-01-07 | |
Producenci | 2005 | Susan Stroman | 2018-01-07 | |
Prometeusz | 2012 | Ridley Scott | 2014-10-31 | |
Przygody Tintina | 2011 | Steven Spielberg | 2013-03-27 | |
The Quiet Earth | 1985 | Geoff Murphy | 2015-03-28 | Przy Herbacie |
Ran | 1985 | Akira Kurosawa | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Rango | 2011 | Gore Verbinski | 2012-03-27 | |
Rewanż Godzilli | 1969 | Ishirô Honda | 2014-03-22 | Godzilla |
Richard Jewell | 2019 | Clint Eastwood | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Rodan | 1956 | Ishirô Honda | 2013-10-15 | Kaijū |
Sabotaż | 2014 | David Ayer | 2015-04-17 | |
Sala samobójców | 2011 | Jan Komasa | 2012-06-05 | |
Sekretne życie zwierzaków domowych | 2016 | Chris Renaud | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Sekretne życie zwierzaków domowych 2 | 2019 | Chris Renaud, Jonathan del Val | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Sherlock Holmes | 2009 | Guy Ritchie | 2011-06-28 | |
Shin Gojira | 2016 | Hideaki Anno, Shinji Higuchi | 2017-08-20 | Godzilla |
Siódmy Syn | 2014 | Siergiej Bodrow | 2015-03-04 | |
Skąd wiesz? | 2010 | James L. Brooks | 2011-10-02 | |
Słomiany wdowiec | 1955 | Billy Wilder | 2018-01-07 | |
Służby Specjalne | 2014 | Patryk Vega | 2015-03-28 | |
Skyfall | 2012 | Sam Mendes | 2013-02-13 | |
Solaris | 1972 | Andriej Tarkowski | 2011-07-28 | |
Solaris | 2002 | Steven Soderbergh | 2011-07-28 | |
SOS dla Tokio | 2003 | Masaaki Tezuka | 2014-05-11 | Godzilla |
Stacja Warszawa | 2014 | Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz, Tymon Wyciszkiewicz | 2015-03-28 | |
Star Trek | 1979 | Robert Wise | 2010-02-13 | Star Trek |
Star Trek II - Gniew Khana | 1982 | Nicholas Meyer | 2010-02-14 | Star Trek |
Star Trek III - W poszukiwaniu Spocka | 1984 | Leonard Nimoy | 2010-02-15 | Star Trek |
Star Trek IV - Powrót na Ziemię | 1986 | Leonard Nimoy | 2010-02-18 | Star Trek |
Star Trek V - Ostateczna granica | 1989 | William Shatner | 2010-02-19 | Star Trek |
Star Trek VI - Wojna o pokój | 1991 | Nicholas Meyer | 2010-02-20 | Star Trek |
Star Trek - Pokolenia | 1994 | David Carson | 2010-02-21 | Star Trek |
Star Trek - Pierwszy kontakt | 1996 | Jonathan Frakes | 2012-01-29 | Star Trek |
Stażyści | 2013 | Shawn Levy | 2013-06-29 | |
Swing | 2012 | Abelard Giza | 2013-02-20 | |
Syn Godzilli | 1967 | Jun Fukuda | 2013-11-06 | Godzilla |
Synekdocha, Nowy Jork | 2008 | Charlie Kaufman | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Szklana Pułapka 5 | 2013 | John Moore | 2013-02-17 | |
Szpon | 1957 | Fred F. Sears | 2011-11-13 | Kaijū |
Szybki jak błyskawica | 1990 | Tony Scott | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Szybko i wściekle | 2009 | Justin Lin | 2011-08-26 | |
Śluby Panieńskie | 2010 | Filip Bajon | 2010-10-21 | |
Śmierć w Wenecji | 1971 | Luchino Visconti | 2013-02-13 | |
Tajemnica Filomeny | 2013 | Stephen Frears | 2015-01-25 | |
Teoria wszystkiego | 2013 | Terry Gilliam | 2015-03-04 | |
Teoria wszystkiego | 2014 | James Marsh | 2015-01-25 | |
Terror Mechagodzilli | 1975 | Ishirô Honda | 2014-04-03 | Godzilla |
Thor | 2011 | Joss Whedon, Kenneth Branagh | 2011-10-02 | |
To skomplikowane | 2009 | Nancy Meyers | 2010-02-16 | |
Toni Erdmann | 2016 | Maren Ade | 2018-01-07 | |
Tożsamość | 2011 | Jaume Collet-Serra | 2011-10-02 | |
Transcendencja | 2014 | Wally Pfister | 2014-05-23 | |
Trzeci człowiek | 1949 | Carol Reed | 2018-01-07 | |
Twój Vincent | 2017 | Dorota Kobiela, Hugh Welchman | 2018-01-07 | |
Tylko jeden | 2001 | James Wong | 2010-02-22 | |
Ujrzałem diabła | 2010 | Jee-woon Kim | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Urodzony 4 lipca | 1989 | Oliver Stone | 2020-07-19 | Rekomendacje |
Vermeer według Tima | 2013 | Teller | 2018-01-07 | |
Vice | 2015 | Brian A. Miller | 2015-03-04 | |
W deszczowy dzień w Nowym Jorku | 2019 | Woody Allen | 2020-11-27 | |
Wakacje Mikołajka | 2014 | Laurent Tirard | 2014-10-23 | |
Weekend z królem | 2012 | Roger Michell | 2013-03-20 | |
Wesoły sublokator | 1943 | George Stevens | 2018-01-07 | |
Whiplash | 2014 | Damien Chazelle | 2015-01-25 | |
Wielki Gatsby | 2013 | Baz Luhrmann | 2013-06-18 | |
Wkręceni | 2014 | Piotr Wereśniak | 2015-03-28 | |
Wojownicze Żółwie Ninja | 1990 | Steve Barron | 2014-08-17 | TMNT |
Wojownicze Żółwie Ninja 2: Tajemnica Szlamu | 1991 | Michael Pressman | 2014-08-28 | TMNT |
Wrogowie publiczni | 2009 | Michael Mann | 2011-08-26 | |
Wszystkie odloty Cheyenne'a | 2011 | Paolo Sorrentino | 2012-06-05 | |
Wszystko, co kocham | 2009 | Jacek Borcuch | 2011-07-28 | |
Wszystko za życie | 2007 | Sean Penn | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia | 2010 | Apichatpong Weerasethakul | 2011-07-28 | |
Za jakie grzechy dobry Boże? | 2014 | Philippe de Chauveron | 2015-01-25 | |
Zabić bobra | 2012 | Jan Jakub Kolski | 2015-03-28 | |
Zakazana Planeta | 1956 | Fred M. Wilcox | 2011-11-13 | |
Zakładnik | 2004 | Michael Mann | 2012-01-10 | |
Zardoz | 1974 | John Boorman | 2011-11-13 | |
Zaufanie | 1990 | Hal Hartley | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Zezowate szczęście | 1960 | Andrzej Munk | 2015-01-25 | |
Złote Sidła | 1932 | Ernst Lubitsch | 2013-11-04 | |
Zniszczyć wszystkie potwory | 1968 | Ishirô Honda | 2014-03-21 | Godzilla |
Zombieland | 2009 | Ruben Fleischer | 2011-07-28 | |
Znaki | 2002 | M. Night Shyamalan | 2010-02-23 | |
Żądło | 1973 | George Roy Hill | 2012-01-10 | |
Żurek | 2003 | Ryszard Brylski | 2013-11-05 | |
Życie ukryte w słowach | 2005 | Isabel Coixet | 2020-05-02 | Rekomendacje |
Źle się dzieje w El Royale | 2018 | Drew Goddard | 2020-07-19 | Rekomendacje |
GRY
Subskrybuj:
Posty (Atom)